Glinka CHUMA jest to produkt pochodzenia naturalnego, bogaty w składniki mineralne
Wydobywa się ją metoda odkrywkową z powłok gliny mineralnej położonych do 50 m pod ziemią. Głównym składnikiem występującym w glince zielonej jest krzem - występujący w skałach krzemionkowych, powstałych na skutek drewnienia roślin, głównie skrzypu w epoce paleozoiku. Glinka Chuma należy zatem do grupy glinek kambryjskich. Stosowanie glinki wewnętrznie może w wielu przypadkach pomóc w powrocie do zdrowia i pozwolić w naturalny sposób odzyskać równowagę organizmu.
Skład chemiczny
Krzemionka SiO2 - 64%
Aluminium Al2O3 - min.23%
Tlenek żelaza Fe2O3 - max.1,1%
Tlenek magnezu MgO - 0,64%
Tlenek wapnia CaO - 0,43%
Tlenek potasu K2O - 1,14%
Tlenek tytanu TiO2 - 0,29%
Tlenek sodu Na2O - 0,21%
produkt jest sterylizowany
Zastosowanie i sposób użycia:
- Zaburzenia trawienia, otyłość, alergie, choroby jelit, wypadanie włosów, złe samopoczucie, wrzody dwunastnicy i jelita grubego, wzdęcia, puchlina wodna, zapalenie żołądka, zaburzenia wydalania kwasów żołądkowych, oczyszczanie krwi
Sposób podania
½ do 3 łyżeczek glinki dziennie w wodzie lub herbacie między posiłkami albo 1 do 2 łyżeczek glinki rano i wieczorem pół godziny-godzinę przed posiłkiem. Proszę włożyć do ust, dobrze nawilżyć i popić ¼ szklanki wody lub herbaty lub wsypać tę samą ilość glinki do ¼ szklanki letniej wody, wymieszać drewnianą łyżeczką. Dla dzieci wystarczy połowa dawki. Jeśli zajdzie potrzeba (np. w przypadku zaparcia) można przyjąć trzecią dawkę pół godziny przed lub pół godziny po posiłku popołudniowym.
- Choroby żołądka, takie jak nadkwasota, zgaga, kwaśne odbijanie
Przyjmować glinkę w mniejszych ilościach, ale często w ciągu dnia, najlepiej 1-2 łyżki mieszanki co kilka minut, aż do ustąpienia bólu.
Przyjmować kilka łyżeczek glinki w ciągu kilku godzin aż do ustąpienia objawów.
- Zapalenie migdałów, choroby ust, dziąseł, gardła i zębów, zapalenia i ropienia szczęki
Płukać usta i gardło roztworem 1 łyżeczki glinki w pół szklanki wody kilka razy dziennie.
- Choroby dziąseł, zębów i szczęki
Przygotowywać małe grudki z glinki rozrobionej wodą. Należy nałożyć na miejsce zaatakowane chorobą i pozostawić na kilka godzin.
Ważne informacje
Generalnie dawkowanie dostosowuje się do własnych potrzeb. Zapobiegawczo należy przyjmować 1 łyżeczkę glinki dziennie z wodą pół godziny do godziny przed śniadaniem (pierwszym posiłkiem).
W przypadku równoczesnego zażywania leków, glinkę przyjmować 1 godzinę przed jedzeniem, a lekarstwo 1 godzinę po jedzeniu.
W celu szybszego powrotu do zdrowia w okresie leczenia zalecane jest przestrzeganie diety wegetariańskiej oraz wyeliminowanie cukrów (słodycze, napoje słodzone, alkohol) .
Do rozpuszczania glinki należy używać wyłącznie naczyń szklanych i drewnianej łyżki. Zapobiegnie to zdegradowaniu glinki w reakcji z naczyniami metalowymi lub z tworzyw sztucznych. Okres przechowywania glinki w suchych warunkach wynosi nawet do 10 lat. Należy tylko pamiętać, aby przechowywać ją z dala od zapachów, gdyż bardzo dobrze chłonie ona wszelkie aromaty.
W formie maseczki na twarz:
Cera tłusta: cienką warstwę pasty glinkowej nakładamy na twarz z pominięciem okolic oczu. Czekamy ok. 20 min., po czym zmywamy letnia wodą. Stosujemy 1 do 2 razy w tygodniu.
Cera sucha i wrażliwa: po 5 do 10 min. od nałożenia pasty glinkowej bierzemy tamponik i nawilżamy maseczkę oliwą z oliwek lub oliwką dziecięcą. Pozostawiamy jeszcze przez 10 do 15 min., po czym zmywamy letnią wodą. Stosujemy 1 raz w tygodniu.
W formie zewnętrznych okładów:
- Glinka powinna być przygotowana w naczyniach z porcelany, emalii, drewna lub szkła – nigdy z metalu (aluminium, miedzi, żelaza) lub tworzyw sztucznych.
- W celu uzyskania mieszanki, wkładamy do naczynia trochę glinki i zalewamy ją przegotowaną wodą tak, by woda przykrywała ją ok. 2 cm.
- Pozostawiamy glinkę na kilka godzin, bez mieszania. Przygotowana glinka musi mieć formę gładkiej, homogenicznej pasty – gęstej na tyle, by nie spływała podczas stosowania.
- Można stosować glinkę zimną lub gorącą, w zależności od leczonej dolegliwości.
- Jeśli wykorzystujemy okład do leczenia stanów zapalnych, czy tez naturalnie ciepłych organów (dół brzucha), musi on być zimny.
- Kilka minut po nałożeniu okład powinien nabierać temperatury.
- Jeśli zbyt długo utrzymuje się wrażenie chłodu, to nie powinno się kontynuować takiego okładu.
- Przy okładaniu stanów zapalnych glinka szybko wysycha i częściej należy ją zmieniać.
- Raz użytej glinki nie używamy ponownie, lecz wyrzucamy ją.
- Gdy używamy glinki jako środka przywracającego siły witalne i odpornościowe, w odbudowie kośćca, w chorobach nerek lub wątroby – stosujemy glinkę ciepłą albo przynajmniej letnią.
Okłady z glinki nie muszą wchodzić w bezpośredni kontakt z chorym miejscem, gdyż glinka działa na całe ciało np. przy bólu dziąseł po ekstrakcji zęba będzie bardziej skuteczny duży okład na policzku.
Należy unikać kontaktu rozpuszczonej glinki z silnym źródłem ciepła. Najlepszym sposobem na zachowanie jej właściwości przy podgrzaniu jest umieszczenie jej w tzw. "podwójnym bojlerze". Wkładamy wówczas naczynie z pastą glinkową do większego naczynia wypełnionego wodą. Oba naczynia stawiamy na ogniu i pozostawiamy aż do uzyskania właściwej temperatury pasty. Możemy też podgrzać glinkę przez umieszczenie jej na słońcu. Podgrzewamy tylko tyle glinki ile jest potrzebne do wykonania jednego układu, gdyż glinki nie można "odgrzewać".
Okłady z glinki - sposób przygotowania
Na stole kładziemy kilkuwarstwowy kawałek tkaniny (nieco większy niż obszar chorego miejsca) i rozprowadzamy na nim pędzlem lub drewniana łyżką warstwę glinki. Jej grubość może wahać się od 1 do 2,5 cm, w zależności od potrzeb. Dla uzyskania najlepszych efektów należy kłaść okład bezpośrednio na ciało. Po wyczerpaniu się aktywności glinki okład zaczyna odpadać od ciała. Zużyty okład nie musi być usunięty natychmiast, ale może pozostawać dłużej, np. całą noc. Drobiny glinki pozostałe po okładzie można zmyć czystą wodą np. przegotowaną. Nie używajmy w tym celu spirytusu lub innych środków zawierających alkohol.
Czas trwania i częstotliwość okładów zależy od leczonego schorzenia, zaawansowania choroby, wrażliwości pacjenta na glinkę, od rodzaju oraz rozmiarów leczonej powierzchni ciała itp. Czas trwania okładu może wynosić od 1 godz. po całą noc. Jeśli leczymy organy wewnętrzne głęboko położone (wątrobę, nerki, żołądek), okłady pozostawiamy min. 2 godz., czasem 3 a nawet 4 godz. Najlepiej, gdy kładziemy je po posiłku. Okłady na brzuch, przy leczeniu wątroby i żołądka, powinniśmy przykładać po posiłku - po zakończeniu trawienia. Przed nałożeniem zimnego okładu należy zaczekać przynajmniej 2 godz., gorący można stosować po godzinie. I zimny i gorący okład trzeba usunąć na godzinę przed posiłkiem, by zapobiec niepożądanym reakcjom przy trawieniu. Unikamy okładów na brzuch podczas menstruacji u kobiet, chyba że silnie gorączkuje.
Jeśli okład (nawet gorący) na kręgosłup wywołuje uczucie zimna, należy zdjąć go natychmiast i nie pozostawiać go na noc.
W formie kompresów
Można stosować na ukąszenia owadów, ugryzienia, drobne skaleczenia, opuchnięcia.
Sposób przygotowania:
- Glinka powinna być przygotowana w naczyniach z porcelany, emalii, drewna lub szkła – nigdy z metalu (aluminium, miedzi, żelaza) lub tworzyw sztucznych.
- W celu uzyskania mieszanki, wkładamy do naczynia trochę glinki i zalewamy ją przegotowana woda tak, by woda przykrywała ją ok. 2 cm.
- W nieco rzadszej mieszance glinki niż na okłady zanurzamy kawałek tkaniny, lekko go wyżymamy i nakładamy na chore miejsce.
- Trzymamy kompres do wyschnięcia.
Do kąpieli w wannie
Kąpiele w glice mają zastosowanie w chorobach skóry i przy pobudzaniu krążenia w różnych częściach ciała. Kąpiele z zastosowaniem glinki zamiast mydła szczególnie poleca się alergikom skórnym, gdyż glinka doskonale zmywa brud i różne zapachy ze skóry. Poprawiają wygląd, strukturę skóry oraz samopoczucie.
Sposób przygotowania:
- Niedużą ilość glinki rozpuszczamy w wannie z wodą
- Do wody można dodać rumianek, zioła lub naturalne olejki eteryczne.
- Zaleca się nacierać się nią jak mydłem - można dodatkowo stosować oliwę z oliwek oraz miód.
- Czas kąpieli około 20 min.
- Spłukać ciało bieżącą wodą.