Czym tak naprawdę jest katar?
Medyczna nazwa kataru to nieżyt nosa. Najczęściej pojawia się on w okresie jesienno-zimowym oraz na wiosnę, a wywoływany jest zwykle przez wirusy, takie jak wirus grypy czy rinowirusy. Przenosi się on drogą kropelkową, a czynnik, zwiększający ryzyko zapadnięcia na przeziębienie to przebywanie w tym czasie w dużych skupiskach ludzi. Symptomy są u wielu ludzi podobne:
- szczypanie i drapanie w nosie oraz w gardle,
- wytwarzanie sporej ilości wydzieliny z nosa, początkowo wodnistej, a z czasem gęstniejącej,
- częste kichanie,
- stan podgorączkowy,
- utrudnione oddychanie na skutek obrzęku śluzówki.
Katarowi towarzyszy często osłabienie i ból głowy. Trzeba wiedzieć, że homeopatia nie jest tutaj bezbronna, a szybkie zaopatrzenie się w odpowiednie środki może skutecznie zatrzymać rozwój choroby i osłabić objawy. Zwykle ustępują one po mniej więcej tygodniu. Złagodzić je można, stosując odpowiednie leki homeopatyczne na katar. Ich zalety to między innymi niewysoka cena oraz możliwość zakupu w aptece online. Inna forma nieżytu nosa to katar alergiczny, pojawiający się u niektórych osób sezonowo. Może to być reakcja organizmu na pyłki roślin, które wytwarzają się w danym okresie. Niektórzy również w ten sposób przejawiają alergię na kurz czy sierść domowych zwierząt. Przy katarze siennym występuje także łzawienie oczu, a na powiekach może pojawić się obrzęk. Niektóre produkty, przeznaczone do zwalczania objawów kataru są skuteczne również w łagodzeniu takich objawów.
Jak zapobiec lub złagodzić?
Aby uniknąć kataru, warto w okresie przeziębieniowym w miarę możliwości omijać duże skupiska. Zatłoczone kino, centrum handlowe, impreza czy koncert w tym czasie to sytuacje, w których na pewno znajdzie się grupa zarażonych osób, a wirus rozprzestrzeni się dalej. W takim czasie dobrze jest również stosować środki zapobiegawcze - ubierać się stosownie do pogody, dbać o to, aby nie przemarznąć i spożywać dużo owoców oraz warzyw. Można również stosować homeopatyczne preparaty, wzmacniające odporność. Niektórzy twierdzą, że katar musi po prostu sam minąć i nic się nie da zrobić. Nie jest to niestety dobre podejście. Gdy katar już nas dopadł, trzeba szybko zacząć działać, stosując odpowiednie produkty, łagodzące objawy oraz zapobiegające postępowaniu choroby. Oczywiście nie muszą to być silne leki przeciwzapalne czy przeciwbólowe. Można zakupić leki homeopatyczne na katar i stosować je według zaleceń lekarza.
Nieżyt nosa a zapalenie zatok
Jesienna czy wiosenna infekcja i towarzyszący jej katar może rozwinąć się niekiedy w zapalenie zatok. Czasem się tak zdarza w przypadku zignorowania objawów przeziębienia. Wiele osób nie przejmuje się nim i chodzi nadal do pracy czy szkoły, zaniedbując odpowiednie leczenie. Czekają one, aż choroba sama minie. Nie warto jednak odkładać leczenia i zapominać o zażywaniu odpowiednich preparatów lub leków homeopatycznych na katar. Infekcja, która nie zostanie skutecznie zwalczona, może skutkować dalszymi problemami ze zdrowiem. Czym objawia się zapalenie zatok? Przede wszystkim pojawia się tu ból głowy, który wzmaga się przy jej pochylaniu i jest odczuwalny głównie w czole oraz pod oczami, obok nosa. Czasem chory gorączkuje i nie ma apetytu. Co w sytuacji, gdy stan zapalny zaatakuje zatoki? Na szczęście i tutaj homeopatia może być skuteczna.
Jakie leki homeopatyczne na katar mogą być pomocne?
Zarówno katar pochodzenia wirusowego, jak i katar sienny można zwalczać za pomocą leków, dostępnych w aptece online. Sposób ich stosowania powinien być skonsultowany z lekarzem. Zaliczyć do nich można:
- BOIRON Allium cepa 9 CH - stosowany doustnie przy nieżycie nosa, w postaci granulek, które należy przyjmować po kilka sztuk co około 2 godziny,
- BOIRON Belladonna 9 CH - produkt leczniczy, znajdujący zastosowanie w przypadku wielu schorzeń,
- BOIRON Euphrasia officinalis 9 CH - granulki (około 80 sztuk w opakowaniu) do przyjmowania doustnego,
- BOIRON Hydrastis canadensis 9 CH, również dostępny w opakowaniu 4 g,
- BOIRON Kalium bichromicum 9 CH - homeopatyczny lek na katar, także dostępny w 4-gramowym opakowaniu jako granulki,
- BOIRON Nux vomica 9 CH - kolejny, reprezentujący doustne preparaty,
- HEEL Euphorbium S (aerozol do nosa) - złożony środek leczniczy, hamujący namnażanie się wirusów i pomagający w regeneracji błony śluzowej nosa,
- LEHNING Sinuspax - tabletki, wskazane m.in. przy zapaleniu zatok czy katarze z ropną wydzieliną, bólu gardła, a także nieżycie pochodzenia alergicznego,
- PASCOE Sinusit - przyjmowane doustnie krople, znajdujące zastosowanie w walce z przewlekłym zapaleniem zatok.
Katar da się pokonać!
Jaki z tego wniosek? Kataru nie należy bagatelizować, a homeopatia może pomóc w jego zwalczeniu. Może i nie jest on poważną dolegliwością, przy której trzeba zażywać liczne leki, ale właściwie zastosowane preparaty znacząco łagodzą jego przebieg, a dzięki temu samopoczucie jest lepsze. I choć przeziębienie prędzej czy później dopadnie każdego, nie ma sensu go ignorować. W aptece internetowej można szybko i łatwo zaopatrzyć się w leki homeopatyczne na katar. Dostępne są one w kilku postaciach - zarówno w formie aerozolu do nosa, jak i w formie tabletek. Ich niewygórowana cena sprawia, że każdy może sobie pozwolić na ich zakup. A koniec końców, zdrowie i tak jest bezcenne.
Znów dopadła Cię jesienna lub zimowa infekcja? Dokuczliwy i męczący katar utrudnia życie codzienne i nie daje spokojnie zasnąć? Homeopatia może temu zaradzić. Apteka internetowa ma w swoim asortymencie środki, które są przeznaczone do łagodzenia objawów nieżytu nosa i zwalczaniu przeziębienia. Dostępne są one w kilku postaciach, między innymi w formie doustnych tabletek i granulek. Należą do nich:
- HEEL Euphorbium S (aerozol do nosa),
- LEHNING Sinuspax,
- PASCOE Sinusit,
- BOIRON Allium cepa 9 CH,
- BOIRON Belladonna 9 CH,
- BOIRON Euphrasia officinalis 9 CH,
- BOIRON Hydrastis canadensis 9 CH,
- BOIRON Kalium bichromicum 9 CH,
- BOIRON Nux vomica 9 CH.